MÍSTA, LIDÉ, PŘÍBĚHY, CHUTĚ A VŮNĚ

Vše nejen o nomádství na Srí Lance


Co se na Srí Lance změnilo za posledních 7 let? Co mě nejvíc sralo? Od toho, kde pořídit řidičák až po to, kde najít kamarády. Pro nomády i dovolenkáře. 

Na co jsem přišla za dva měsíce v Jižní Americe

1,5 měsíce v Peru, 2 týdny v Bolívii a 1 týden v Chile. Co jsem zjistila na cestě, co mě šokovalo, best practices, fuckupy a rady nad zlato jsou tu!


Na vlnách Kantábrie


Langre je specifické tím, že tam vůbec nic není a.k.a surftrip ve Španělsku se Surf Trip.


Na vlně Algarve


Z Fara přes Lagoš až do Sagreše! Ne na surfu ale MHD.


Maroko surf camp


Sbohem Maroko, máš skvělý vlny a nekonečný písečný pláže, přesto jsem se do tebe nezamilovala. Proč jsem byla největším hejtrem českého surf campu Surf and Travel?


Solo Azor(y)


Má obsese Portugalskem pokračuje, a tak jsem se po letošní Madeiře, Portu, Lisabonu a dvakrát Ericeiře vydala na v bucket listu dlouho ladem ležící Azory. Sama. Schválně.


Ericeira workation


Kam jsem se vrátila dvakrát během léta, ačkoli se "nikdy" nevracím na jedno místo? 

Jaký je to cestovat po dlouhé době sám a kamarádit se s digitálníma nomádama na Madeiře?

Tenerife office

Kdo nebyl za poslední dva covidový roky na Tenerife, jakoby nežil. Pro ty, co to nestihli: 15 + 1 věc, co bych si přála, aby mi někdo řekl, než jsem odjela. 


15 random facts o roadtripu 4 žen a psa po Mexiku v covidu a další veselé historky.

Jak vypadá desetidenní vězení v Thajsku a cože je to ta vipassana? A jak se to dá přežít?

Velice efektivní shrnutí našeho třídenního pobytu aneb co všechno bych si chtěla přečíst před odjezdem. Od nejlepšího humusu v Ammánu až po podpultový pivo v Petře.

Pít či nepít? Kouřit či nekouřit? Jíst, jíst a jíst. Za kolik? A jak že se to vlastně vyslovuje?

Když se domluví čtyři kolegyně, z nichž většina má PMS, a místo užívání si prvního slunce a příjemných dvaceti stupňů v ČR se rozhodnout jezdit v autě po deštivém a větrném Islandu...

Množí se mi tady dotazy ke Kanárům. A taky k tomu, proč už nic nepíšu. Jeden z mých záměrů na 2018 je víc psát. A taky víc číst. Beletrii. Neb z těch motivačních knih jsem obvykle těžce demotivovaná. Budu teda doufat, že vaším záměrem na 2018 je i číst, co píšu...Všechny chutě Malajsie


V Malajsii nic extra zajímavýho není. Přesto to byl pro mě jeden z nejlepších zážitků. Protože místo dělají lidi. A chutě! 


Moje pravda o Kambodži


Hodně lidí se mě nadšeně ptá na cestování po Kambodži. A já to nadšení nesdílím. Proč? Srí Lanka za 10


10 věcí, co se vyplatí vědět (nejen backpackerům) o cestování na Srí Lance 


Sevak v indickém ášramu


Seva znamená dobrovolnictví a slovo sevak tak označuje dobrovolníka. Ášramem se rozumí poutní místo, domov gurua nebo svamijiho a jeho žáků či stoupenců. Á znamená "pojďte, buďte vítáni", šram "pracovat". Jak se mi tam pracovalo?