CO JE DOBRÉ VĚDĚT A UDĚLAT

Pravidla cesty a (ne)plán

Kdo mě zná, ví, že jsem posedlá plánováním. Tenhle výlet mě má tedy mimo jiné naučit moc neplánovat a nemrčet a nestresovat, protože to stejně nikoho okolo mě nezajímá. Tak. Má schopnost sebereflexe je vysoká, někdy až moc. Schopnost sebenápravy ale lehce pokulhává. Jak jsem postupovala při plánování tohoto neplánovaného výletu?

Projekt Přípravy

Jsem alergická na slovo projekt. Projekt je v dnešní době pro někoho i cesta na nádraží. Jenže, ačkoli se to nezdá a původně jsem si představovala, že dám výpověď, koupím si letenku a nechám se jen tak unášet vesmírem, nějak mi unikly třeba takový detaily jako očkování a víza...

Kurz balení

Jak se někdo, kdo se obvykle balí na víkend do krosny 65 + 10 litrů, sbalí do 40 litrové krosny na tři měsíce? To by mě taky zajímalo!

Co se (ne)vleze do příručáku

Co všechno se dá napěchovat do 40 litrového batohu a tašky přes rameno tak, aby celková váha nepřevýšila 10 kg?

Jak funguje dobrovolnictví na cestách

Jak se to dělá, kolik to stojí a co z toho bud(o)u mít. 

Maximální příspěvek k minimalismu

S myšlenkou minimalismu mě seznámil poprvé ex-přítel, za což mu patří můj upřímný dík. Ačkoliv tehdy jsem měla pocit, že mě jen nechce pozvat na večeři, zřejmě to v konečném důsledku plnilo vyšší cíle.

Jak se dělá career break (dance)

Většina z vás už asi slyšela o sabatiklu v době studií na VŠ. Pan profesor tady není a nebude, má sabatikl. Není to nemoc ani punková kapela. Je to - dle wikipedie - tzv. tvůrčí volno, které je buď placené, částečně placené nebo neplacené.

Proč proboha?

Jak jsem k nápadu odjet pryč na 3 měsíce vůbec dospěla aneb proč tohle celý v roce 2016 začalo?