PRAVIDLA CESTY A (NE)PLÁN

Kdo mě zná, ví, že jsem posedlá plánováním. Tenhle výlet mě má tedy mimo jiné naučit moc neplánovat a nemrčet a nestresovat, protože to stejně nikoho okolo mě nezajímá. Tak. Má schopnost sebereflexe je vysoká, někdy až moc. Schopnost sebenápravy ale lehce pokulhává. Jak jsem postupovala při plánování tohoto neplánovaného výletu?

V první řadě jsem si zjistila, kdy jsou kde jaký monzuny. Poučena tím, když jsem nadšeně slíbila jednomu Krishnovi na Workaway, že poletím na Bali do jeho yoga retreat centra na měsíc v lednu. No tak ne.

Z mé monzunové mapy, seznamu míst, kam toužím jet a z výsledků vyhledání levných letenek a všemožných kombinací přeletů z místa A do místa B a proklepnutí vízové povinnosti a státních svátků mi vyšlo následující a budiž to i vaším vodítkem, kdy zhruba kam jet:

Můj (ne)plán taky je se většinou alespoň na týden všude domluvit na možnosti dobrovolnictví přes Workaway (ideálně ještě spojené s osobním rozvojem či jógovým/meditačním výcvikem).

O zprostředkovateli dobrovolnických pobytů Workaway a jeho alternativách se ještě rozepíšu jinde.

A kde budete vy? Napište mi, ať se potkáme! Už mám jeden sraz na Sri Lance, v Malajsii a Kambodži aneb #asiejenovychorvatsko.

  • Indie - listopad - březen (jihozápad), víza na ambasádě v Praze 1050 Kč

  • Sri Lanka - únor - duben (jih a jihozápad), e-víza nebo on arrival za 35 dolarů

  • Malajsie - je to jedno, pořád tu chčije a je vedro, prý ale víc prší duben, květen, září, listopad, nejsou třeba viza

  • Kambodža - listopad - březen, viza on arrival 30 dolarů, zpáteční letenka a fotky 2 ks 4x6 cm

  • Thajsko - vlhko a vedro - březen až červen, deště červen - říjen, tudíž listopad až březen ideální, bezvízový styk 15 dní pobyt při pozemním přechodu, 30 dní při příletu (možno opakovat)

  • Bali - květen - srpen - víza zrušena

  • Singapur - nejmíň srážek květen - červenec, víza netřeba

Pozor, někdy vyžadují vidět i vaši zpáteční letenku nebo minimálně její rezervaci.


Únor 2016